Doplnky výživy? Potrebujem ich? Ktoré sú pre mňa tie najvhodnejšie?

Dnes nájdeme na trhu skutočne širokú ponuku rozličných doplnkov výživy. Líšia sa nielen výrobcom, ale aj zložením či účinkami. Ako si však vybrať práve ten správny?a

Pravidlom číslo jeden by samozrejme mala byť kvalita výrobkov. Ide predsa o vaše telo a zdravie, ktoré nechcete poškodzovať síce lacnou, ale nekvalitnou fitness výživou. Na druhej strane však nezastávame názor, že práve tie najdrahšie doplnky výživy sú aj tie najkvalitnejšie. V prvom rade by ste preto mali poznať výrobcu, ktorý má v tomto smere dlhoročné skúsenosti, ďalej by mali byť deklarované účinky skutočne potvrdené nielen vedecky, ale aj komunitou užívateľov, a samozrejme by mali byť použité kvalitné ingrediencie.

Základným stavebným kameňom fitness výživy by mal byť predovšetkým kvalitný proteín. Tie najkvalitnejšie, samozrejme od overených výrobcov, ponúka Fithero eshop. Ak si však neviete ešte stále vybrať, skúste sa pri výbere držať našich tipov:

  1.     Vyberajte si značky, ktoré majú na trhu s fitness výživou dlhoročné skúsenosti a overte si ich prostredníctvom referencií.
  2.     Cena by v tomto prípade nemala byť na prvom mieste. Dôležité je zloženie výrobku a použitie kvalitných surovín. A preto pozorne čítajte etikety a nenechajte sa oklamať.
  3.     Výrobný proces, ktorým prešiel výrobok je rovnako dôležitou časťou. A preto si ho prekontrolujte. Vyberajte si také doplnky výživy používajúce výrobné postupy, ktoré neznižujú biologickú hodnotu látok v nich obsiahnutých. Rovnako je dôležité aj to, v akej forme sú látky viazané (pri mineráloch už známe chelátové formy a pod.).
  4.     Vyberajte si produkty, ktoré skutočne využijete. Ak ste začiatočník, potom voľte predovšetkým vitamíny a minerály, ktoré skvalitnia a spestria vašu stravu. Rovnako siahnite aj po bielkovinách a aminokyselinách (BCAA). Pokročilým zas odporúčame zaradiť predtréningové pumpy NO pre skvalitnenie tréningu a glutamín pre lepšiu regeneráciu. Aj tu však platí to, že každý organizmus je individuálny a preto vy sami musíte prísť na to, čo vám najlepšie vyhovuje.
  5.     No a najdôležitejším pravidlom je: vyberajte s rozumom. Doprajte vášmu telu to, čo si zaslúži a čo naň nebude mať konečný negatívny vplyv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *